Ana Sayfa Güncel, GÜNDEM 9 Ocak 2023 150 Görüntüleme

TKDK ELAZIĞ İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN 2022 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü tarafından 2022 yılı değerlendirme toplantısı düzenlendi. TKDK binasında yapılan toplantıya AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ AK Parti Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, Elazığ İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, kurum uzmanları ve basın mensupları katıldı.

Mehmet Ali DUMANDAĞ: Destek Paketinin çok faydaları olacak

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Elazığ Türkiye genelinde yardımda pay alan 4. İl konumundadır. Elazığ, bir pandemi ve bir deprem süreci geçirdi, tabi bu zorlu süreçte Tarım ve Hayvancılığın ne kadar önemli olduğunu hepimiz gördük. Bu Elazığ’a yapılan yatırımların da Elazığ’a ne kadar faydalı olduğunu da hep birlikte buradan gördük. İnşallah bu yeni dönem de besicilerimize, yatırımcılarımıza ve tüm esnaflarımıza bu yatırımlardan yararlanması için, hep beraber el birliği olacağız. Ben tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bir destek paketi açıkladı. Bu destek paketinin gerçekten çok faydaları olacak.

Suat Öztürk; “OSB İşsizliğin Çaresinin Bulunacağı Yer”

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk ise yapılan hibe programlarının Elazığ için önemine dikkat çekerek; “Geçmiş dönemlerde STK’lılar ile beraber çalıştık; yıllardır birbirimizi tanıyan insanlarız, Bu yapılan hibe programları Elazığ için çok önemli, yıllardır verilen destekler, ciddi bir pay almış durumda, 41 projeye destek vermişler. 41 projenin yatırımları 80 milyon civarında, hibe olarak baktığımız zaman, 44,50 milyon civarında bir hibe verilmiş, bu yapılan projelerin ağırlığına baktığımız zaman, son yıllarda, enerji olayının, gündem olduğunu ve ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Yapılan hibenin %50’si GES’lere verildi. Elazığ Organize Sanayi çok önemli! İşsizliğin çaresinin bulunacağı yer, üretimin olacağı yerdir. Bugün Organize Sanayinin 11 000 üzerinde olan çalışan sayısı var. 2023 sonunda 20 bin asgari istihdam hedefimiz var. Elazığ’ın en büyük istihdam alanının yaratılacağı yer burası olduğu için, buraya ne kadar proje yapılsa azdır diyebilirim.

Bu Organizede yapılan yatırımda emeği geçen sayın vekilimiz Metin Bulut’a ben çok teşekkür ederim, Nisan ve Mayıs ayında yapımı tamamlanmak üzere Organize Sanayi de tekstil kent kuruyoruz 2 bin 500 kişilik bir istihdam alanı olacak bu projede emeği geçen sayın vekilim Metin bulut’a çok teşekkür ediyorum.

Metin Bulut; “Artarak Giden Bir İvme”

Destekleme programları içerisinde hibe yöntemiyle çok daha fazla ve iyi sonuç aldıklarının altını çizen AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ AK Parti Milletvekili Metin Bulut; “Bunu artık gelenek haline getirdik. Her yıl sonunda kendimizi gözden geçirdiğimiz bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz. 2013’te 18.3 Milyon TL başladığımız bir desteği bugün 95 Milyon’a çıkarmışız. Artarak giden bir ivme. Toplamda baktığınızda 1 Milyar 28 Milyon TL’lik bir yatırım yapılmış. Bunun nerdeyse % 50’si hibe yapılmış. Özellikle destekleme programları içerisinde hibe yöntemiyle desteklenenlerden çok daha fazla ve iyi sonuç alıyoruz. Bunun çok kıymetli ve önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tabiki TKDK İl Koordinatörlüğümüzün ve paydaşlarının çabasıyla oluştu. Bu paydaşlarının iki önemli olanı birisi Elazığ Ticaret Borsası ve başındaki başkanı ve diğeri Elazığ Organize Sanayi Bölgesi ve başındaki başkanımız. Bu anlamda biz bu başkanlarımızla mesai arkadaşı olduk. Birlikte çalışıyoruz.” dedi.

6.BÖLGE TEŞVİKLERİYLE ORGANİZE SANAYİ İSTİHDAM ÜSSÜ OLDU

Seçildikleri gün ifade ettiği “Elazığ’ın ekonomi ve sosyal meselelerinin bir tanesine dahi duyarsız kalmayacağız” sözünü hatırlatan Bulut; “Biz seçildiğimiz gün şunu ifade ettik. Hiç bir şeye duyarsız kalmayacağız. Elazığ’ın kalkınmasının ve gelişmesinin sosyal ve ekonomik kalkınmadan geçtiğiniz biliyorduk. Elazığ çok kısa zaman içerisinde inanılmaz bir atağa kalktı, bir inanılmazı gerçekleştirdi. Geçmişte konuşulan meseleler artık konuşulmuyor. Tarımda da, kırsal kalkınmada da en fazla desteği alan 4. İl olduk. Organize Sanayi Bölgesi’ne baktığımızda gerçekten artık trafoların yetmediği, arsaların yetişmediği bir konjonktüre geldik. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle ki bunda 6. Bölge Teşviklerinin de çok büyük katkısı oldu. Artık Organize Sanayi bir istihdam üssü oldu. Çok kıymetli arkadaşlar, geçen ay Suat Öztürk Başkanımız ile birlikte Enerji Bakanımızı ziyaret ettik, Organize Sanayi Bölgesi ile alakalı, tam olarak bir Trafo ihalesine çıkacağız, bunlar ise çok büyük yatırımlardır. Yine tekrardan geçen hafta içerisinde, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünü ziyaret ettik ve orada doğal-maniya alanın yeniden Organize Sanayi bölgesine, katılması ile alakalı çalışmalar istişareler yaptık. Eğer biz bunları başaracaksak hep birlikte başaracağız, Biz bugün bunları hep birlikte başardık, Nasıl ki Türkiye Yüzyılında, Türkiye’nin yükselişi, önlenemezse, ben inanıyorum ki Elazığ’ın da yükselişi önlenemeyecektir.” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com