Ana Sayfa Güncel, GÜNDEM, ŞEHRE BAKIŞ 23 Ocak 2023 234 Görüntüleme

EĞİTİMCİ ERALP SARIKAMIŞ: MESLEK LİSELERİ FEDERASYONU OLARAK, SORUN VE TALEPLERİMİZİ TBMM ‘DE GÖRÜŞTÜK

Özel Meslek Liseleri Federasyonu, milletvekilleri ile  meslek liselerinin sorunlarının çözümü  ve Türkiye’de ara eleman yetiştirmenin önemini görüşmek üzere  TBMM topalntı salonunda bir araya geldiler.

Özel Meslek Liseleri Federasyonu Yönetimi ve üyeleri Genel Başkan Av. Ahmet YALÇIN öncülüğünde TBMM’de toplanarak Özel Meslek Liselerinin sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

Toplantı, bir çok milletvekilinin katılımı ile TBMM Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Genel Başkanı Av. Ahmet YALÇIN meslek liselerinin önemine değinirken üreten Türkiye’nin ara eleman ihtiyacını karşılayan meslek liselerinin sorun ve sıkıntılarına çözüm bulma amacıyla Ankara’da toplandıklarını ve devlet büyüklerimizden destek talep ettiklerini belirtti.

MİLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR

Ayrıca bu süreçte kendilerine büyük destek veren Şanlıurfa milletvekili Sayın Mehmet Ali CEVHERİ ve Zemzem Gülender AÇANAL’a, Malatya Milletvekili Sayın Öznur ÇALIK’a, Van Milletvekili Sayın İrfan KARTAL’a, Milli Eğitim eski bakan yardımcısı ve Konya Milletvekili Sayın Orhan ERDEM’e Batman Milletvekili Ziver ÖZDEMİR’ e, Hakkari Milletvekili Sayın Hüsret DİNÇ’e teşekkür etti.

ÖZEL MESLEK LİSELERİ FEDERASYON TEMSİLCİLERİ GÖRÜŞ VE TALEPLERİNİ FUAT OKTAY’A İLETTİLER

Sektör temsilcileri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY ile görüşüp durumu kendilerine anlattılar. Sayın Fuat OKTAY konu ile ilgileneceğini ve gereken adımların atılacağını belirtti. Yaklaşık 80 kişilik sektör kurucuları Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof.Dr.Mahmut ÖZER ile toplantı yapıp özel meslek liselerinin sorunlarını masaya yatırdılar. Ardından Milli Eğitim Bakanı ile hatıra fotoğrafı çektirip ayrıldılar. ,

Heyetin sonraki durakları sırasıyla son Başbakan Sayın Binali YILDIRIM, AK Parti Sözcüsü Sayın Ömer ÇELİK, AK Parti Gurup Başkan Vekili Sayın Av.Yılmaz TUNÇ ve MHP Genel Merkezindeki yetkililerle görüşerek hazırladıkları dosyayı takdim ettiler. Özel Meslek Liseleri Federasyonu Başkanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile görüşüp sektörde yaşanılan sıkıntıları kendilerine anlatıp hazırlanan raporu kendilerine sundu.

ERALP SARIKAMIŞ:  ÖZEL MESLEK LİSELERİ GELECEĞİN MÜHENDİSLETİNİ YETİŞTİRİYOR

Toplantıya Elazığ’ı temsilen Marmara Eğitim Kurumları’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan ZELYURT, Yönetim Kurulu üyeleri Utku DOĞAN ve Eralp SARIKAMIŞ katıldı.

Marmara Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Eralp SARIKAMIŞ ise Marmara Eğitim Kurumları olarak Elazığ’da paydaş diğer 269 okul ile Türkiye’nin çeşitli illerinde geleceğin mühendislerini yetiştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi:

”Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçer. Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür.

Ekonominin temeli üretim, üretimin temeli ise kalifiye personeldir. Oysa üretim, sanayi nitelikli ara eleman bulamamaktan şikayetçidir. Ülkemiz genç nüfus açısından oldukça zengin bir ülke. Dolayısı ile bu genç nüfusumuzun  avantaj ya da dezavantaj olması eğitimle doğru orantılıdır.  Kalifiye personelin yetişmesi mesleki alanda uzmanlığa yöneten meslek liseleri vasıtasıyla gerçekleşir. Bu nedenle gerçekleştirdiğimiz toplantı meslek liselerinin sektörel sorun ve taleplerini dile getirmek, çözüm önerilerini konuşmak adına çok değerli bir toplantı olmuştur.

Daha iyi şartlarda daha kaliteli eğitim ile hizmetlerine devam etme adına yaşanılan sıkıntıların giderilmesi için Ankara’da bulunduklarını, bu süreçte kendilerine destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza, Ak Parti ve MHP yetkililerine teşekkür ederiz.” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com