Ana Sayfa Güncel, GÜNDEM 2 Kasım 2022 220 Görüntüleme

TEC SEN TÜRKİYE GENELİNDE BİR GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPIYOR

 

DEĞERLİ KAMU ÇALIŞANLARI, KIYMETLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI, BİLDİĞİNİZ ÜZERE 14 EKİM 2022 TARİHİNDE BAŞKENT ÖĞRETMENEVİNDE EĞİTİM SENDİKALARININ TAMAMINA ÇAĞRI YAPILARAK, EĞİTİM ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI MASAYA YATIRIP ORTAK AKILDA, ORTAK KARARLA, ORTAK MÜCADELE EKSENİNDE VE YİNE ORTAK EYLEMLERLE KAZANANIN KAMU ÇALIŞANLARININ OLACAĞI VE ÖZNESİ SADECE KAMU ÇALIŞANININ SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARINI BULMAK OLAN BİR PLATFORM OLUŞTURULMUŞTUR. EĞİTİM SENDİKALARI GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU OLARAK BİZLER BUGÜN TÜRKİYE  GENELİNDE 1 GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPIYORUZ.

 

PEKİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NE İSTİYOR VE NEDEN BUGÜN İŞ BIRAKMA EYLEMİNDEYİZ.

 

BİZLER, 19 KASIM 2022 TARİHİNDE YAPILACAK KARİYER BASAMAKLARI SINAVININ İPTAL EDİLMESİNİ, ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’NUN, TBMM’DE YENİDEN İVEDİLİKLE ELE ALINARAK YENİ BİR MESLEK KANUNUNUN TÜM EĞİTİM SENDİKALARININ VE ÖĞRETMENLERİN GÖRÜŞLERİ ALINARAK DÜZENLENMESİ İÇİN BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

BİZLER, EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN AYRIM GÖZETMEKSİZİN TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA BİR MAAŞ TUTARINDA ÖDENMESİ İÇİN BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

BİZLER, KAMU ÇALIŞANLARININ YOKSULLUK SINIRININ ÜZERİNDE BİR ÜCRET ALMASI İÇİN BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

BİZLER, 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİNİN EKSİK OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ VE 1. DERECEYE GELMİŞ TÜM KAMU ÇALIŞANLARINA 3600 EK GÖSTERGE VERİLMESİ İÇİN BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

BİZLER, EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET İLKESİNE UYGUN OLARAK FARKLI ÜCRET VE İSTİHDAM ŞEKİLLERİNE SON VERİLMESİ, 4BLİ SÖZLEŞMELİ TÜM KAMU ÇALIŞANLARININ KADROYA GEÇİRİLMESİ İÇİN BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

BİZLER, FİİLEN GÖREVDE OLAN KAMU ÇALIŞANLARINA UYGULANAN MÜLAKAT UYGULAMASINA SON VERİLMESİ İÇİN BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

BİZLER, TÜM KAMU ÇALIŞANLARINA SOSYAL DEVLET İLKESİ GEREĞİ AYRIM YAPILMAKSIZIN; GİYİM, ULAŞIM, BARINMA, BESLENME, YAKIT, KİRA YARDIMI, AİLE VE ÇOCUK YARDIMLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE VERGİ DİLİMİ ADALETSİZLİĞİNE SON VERİLMESİ BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

BİZLER, ÖĞRENCİLERİMİZİN EN TEMEL ANAYASAL HAKKI OLAN EĞİTİM, BARINMA VE BESLENME HAKLARININ DEVLET GÜVENCESİNE ALINMASI VE ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ YAKALAYABİLMESİ İÇİN BUGÜN İŞ BIRAKIYORUZ.

KAMUOYUNA VE KAMU ÇALIŞANLARINA SAYGIYLA DUYURULUR.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com