KULİS HABERCİSİ YAZDI…..İYİ PARTİ’DE DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK ADAY ….

2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine az bir zaman kaldı. Siyasi Partiler arasında kıran kırana geçecek bu seçimlerde ittifak partilerinde aday adaylığı açıklama süreci de hız kazandı.

Bu seçimlerde özellikle Elazığ gibi şehirlerde partilere olan teveccüh, aday adaylarının kimlikleri ile doğru orantılı gerçekleşecek gibi görünüyor. Deprem, pandemi, ekonomik kriz gibi ardı ardına büyük sıkıntıları yaşayan şehrimizde halk artık biatçı, sesini çıkarmaktan çekinen, şehrin sorunlarını iyi gözlemleyemeyen, çözüm sunamayan, mecliste el kaldırıp indirmekten başka bir işlevi olmayan milletvekili profilinden uzakta.

Yaşanan bu kadar sıkıntıdan sonra sandığa gidilecek olan bu seçimde partiler değil adaylar yarışacak. 81 ilde adaylar arasında geçen bu süreçte gözlerin çevrildiği en önemli şehirlerden biri  “Milliyetçiliğin  Kalesi “ olarak bilinen Elazığ.

BU SEÇİMDE SÖZ MİLLETTE

Milliyetçiliği ile bilinen ilimizde başta deprem süreci olmak üzere birçok dönemde şehri sahipsiz  hissettiren vekiller, vatandaşların siyasi görüşlerinin değişmesine neden olurken halk devlete olan bağlılığını her zaman temsil edebilecek, Elazığ’a fayda sağlayabilecek, kendilerinden hissedebilecekleri  vekiller istiyor. Sadece seçim sürecinde Elazığ’a gelen, yıllarca hem memleketten hem de vatandaştan uzak yaşamış, şehrin sorunlarını bilmeyen,  parti tarafından atama yoluyla gelmiş vekil adayları artık vatandaş tarafından kabul görmüyor.

O nedenle bu seçim gerçek manada ”Sözün Milletin Olacağı” bir seçim olacak.

Seçimin ayak seslerinin her geçen gün daha da yakından duyulduğu bu siyasi arenada, partiler için en önemli husus aday belirlenmesi olarak görünüyor. Aday seçimleri sürecinde her ne kadar partiler adaletten ve liyakatten bahsediyor olsa da aday tespitinde birçok parti bu kriterlere uygun tercihlerde bulunmuyor.

İYİ PARTİ’DEN BÜYÜK ÇIKIŞ

Yüzyılın Seçimleri olarak adledilen bu seçimlerde, Elazığ’da Millet ittifakı içerisinde yer alan İYİ Parti  rakiplerini geride bırakarak iyi bir çıkış yapmış durumda. Hem sağ kesimin hem de dönemin iktidarından yaka  silkenlerin tercih ettiği tek durak olarak bilinen İYİ Parti’den çıkacak aday isimleri en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Tüm gözlerin çevrildiği İYİ Parti’den 20 ‘ye yakın aday olacağı kulis bilgileri arasında yer alırken bu isimler arasında ki en güçlü ismin Av. İrfan Sönmez olduğu görülmekte. İlimizde vatanseverliği ile bilenen isimlerden biri olan SÖNMEZ, hem yerelde hem de ulusalda geniş bir kitleye sahip.

Hem milliyetçi hem de muhafazakar seçmen nezdinde yüksek oranda kabul gören SÖNMEZ, ülkücü camia tarafından da sevilen isimler arasında yer alıyor.

Yerel ve ulusal basında gündeme ışık tutan değerlendirmeleri ile yüzbinlerce kişiye ulaşan yazıları bulunan SÖNMEZ, aynı zamanda yazdığı kitaplar ve araştırmacı kimliği ile ön plana çıkmış isimler arasında bulunmakta,

İYİ PARTİ’DE İRFAN SÖNMEZ FAKTÖRÜ DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK

Son zamanlarda oylarında artış yaşayan İYİ Parti’nin vekil çıkarması beklenirken, Elazığ’dan  çıkarılacak aday isminin seçimi büyük oranda etkileyeceği biliniyor. Bu adaylardan beklenen ismin İrfan SÖNMEZ olması ile birlikte çıkacak vekil sayısının ikiyi zorlayabileceği de yüksek ihtimaller arasında.

Rakipleri arasından yüksek oy potansiyeli, halkta kabul görüşü, medya ve televizyonlar aracılığı ile büyük kitleleri etkisi altına alabilmesi ile sıyrılan SÖNMEZ, aynı zamanda iyi bir hatip olarak da vatandaşın temsil için seçebileceği ilk isim olarak akla geliyor.

Elazığ siyasetinde güçlü bir söz sahibi olmak istiyorsa, aday olarak göstereceği isimler konusunda çok seçici ve dikkatli olmalıdır. Kıran kırana geçecek seçimde Elazığ’da partilerden öte isimler yarışacak.Ve Elazığ’da söz sahibi güçlü isimler Elazığ seçimlerinin en önemli belirleyicisi olacak.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 • YALNIZKURT :

  Ocak 30, 2023-3:00 pm

  Kesinlikle İrfan Sönmez olmalı Elazığ’ı ve milliyetçileri ondan daha iyi temsil edecek başka isim düşünemiyorum. inşaAllah gerçekleşirse Elazığ yıllar sonra efsane bir milletvekili çıkarmış olacaktır. Elazığ’ın sesi işte o zaman gür çıkacaktır ve duyulacaktır.

 • A.H.K :

  Ocak 30, 2023-3:06 pm

  İrfan Sönmez’in aday olması seçimin yönünü değiştirebilecek bir faktördür. 1 aday kesin konuşulurken, 2 vekil kesin hatta 3 bile zorlanır. İrfan bey dürüstlüğü vatanseverliği ve milliyetçi duruşu ile dengeleri değiştirebilecek yegane isimdir. Ayrıca yıllardır Elazığın sesini hatta çığlıklarını duyuracak yegane isim olacaktır.

 • Cevdet yasar :

  Şubat 2, 2023-8:17 pm

  İrfan bey in aday olmasının Elazığ in hayrına olacağına inanıyorum

Tema Tasarım | Osgaka.com