Ana Sayfa Güncel, GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI 30.04.2023 977 Görüntüleme

CEZMİ ORKUN YAZDI…MASKELİ ERDOĞAN

MASKELİ ERDOĞAN
Değerli vatandaşlar, yaşamını sürdürdüğü alanda akıl, bilgi, ekonomik özgürlük, sosyal aktivite gibi birçok konudan yoksun olan kişinin, sahip olmadığı duygu, düşünce, erdem ve değer gibi özelliklere sahipmiş gibi davranması veya sahip olduğunu iddia etmesidir ikiyüzlü olmak. AKP ve Erdoğan’ın birbirini tutmayan söylemleri toplumun bir kısmına da sirayet ediyor. Erdoğan’ın kusurlarına bahane ve mazeretler bularak gerçeği olduğundan başka türlü gösterme çabaları Sonuçta toplumda kutuplaşma ve ayrıştırmaya sebep oluyor. AKP ve Erdoğan, hata ve kusurlarını kabul ederek erdemli ve güvenilir davranışları ile toplumdaki bu ayrışmayı önlemek yerine siyasi çıkarları için başvurdukları ikiyüzlü davranışları ile geçici bir başarı ve mutluluk peşinde koşmaktan nedense bir türlü vaz geçemiyor. Nasıl mı?

AKP ve Erdoğan sürekli olarak; herkesin düşüncesine ve inancına saygılıyız, ülkeye demokrasiyi getirdik, insan haklarının önündeki engelleri kaldırdık, demokrasi dışı davranışları hoş karşılamayız gibi söylemlerde bulunmasına rağmen gerçekte bunların tümüyle yitirilmesinin öncüsü olmuştur. Kendilerini eleştirenleri aşağılamaya, köşeye sıkıştırmaya hatta cezalandırmaya kadar her türlü işlemi yapmaktadır. Tek amacı siyasi rant olan AKP’nin ikiyüzlü bu uygulamaları toplumumuzu bozmuş ve yozlaştırmıştır.
AKP ve Erdoğan milletin karşısına geçip maskeli bir ifade ve hal tarzı ile biat kültürüne bağlı kölelerin efendisi gibi davranışlarda bulunuyor. AKP’deki bu samimiyetsizlik tepeden tırnağa kadar her kademede yer alan kadrolarına da sirayet etmektedir. Eee atalarımız “balık baştan kokar” diye boşuna söylememişler değil mi?
AKP ve Erdoğan iktidarları; halkın eğitimini ve aydınlanmasını engellemeyi, sivil toplum ve resmi kuruluşların çalışmalarını kısıtlamayı… Cumhuriyet kazanımı olan çağdaş yaşamın ve teknolojinin tüm imkanları çerçevesinde kendilerine hak görmekte ve kendilerini iktidara taşıyan bu halk için yasakladığı imkan ve zenginliklerden azami oranda istifade etmektedir.
Bunu yaparken amaçları, halkı yoksullaştırmak ve yoksul halkın tek sığınağı olan dine yönelterek siyasal İslam söylemlerinden etkilenmelerini sağlamaktır. Bu tam bir ikiyüzlülük yani samimiyetsizliktir. Nazım Hikmet’in, “Samimiyet istiyorum artık! boğuldum dili süslü yürekleri boş insanlardan” dizesinde olduğu gibi halkımız bu iktidarın gerçeklerden ve samimiyetten uzak söylemlerinin boş ve tutarsız olduğunun farkına varmıştır.
Değerli vatandaşlar, samimiyetten yoksun söylemleriyle AKP ve Erdoğan adeta halkımıza zulmetmekte ve toplumun bir kesimini de bu zalimliklere ortak etme çabası içerisindedir. Unutmayınız ki destek vermeniz halinde bu zihniyetin bir parçası olursunuz. Aksi durumda Nazım Hikmet’in “Hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlüyse…
Çaresi yok biz kazanacağız usta.” dediği gibi hak, sevgi ve aydınlık için bu zulmün parçası olmayın ki Erdoğan’ın maskesi düşsün ve kazanan halkımız olsun.

NOT: Tüm emekçilerin 1.Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlarım.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com