Ana Sayfa Güncel, GÜNDEM, Uncategorized 18 Şubat 2024 506 Görüntüleme

MHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ÇAK:ELAZIĞ’DA HALK EKMEK TALEBİMİZ NİYE KARŞILANMIYOR?

Elazığ Belediye meclisi  MHP grup başkanı Mehmet Çak Elazığ’da yıllardan beri halk ekmek fabrikası kurulması ve et balık kurumuna ait bir satış mağazasının açılması için girişimlerde bulunduklarını ancak Elazığ Belediyesinin bunu hayata geçirme noktasında sürekli oyaladığını iddia ederek tepki gösterdi.

Elazığ yaklaşık 14 yıl öncesine kadar Halk Ekmek Fabrikası’na sahipti. 2021 yılında tekrar açılacağı söylenmişti fakat fabrikadan yıllardır ses seda yok. Fabrikanın tekrar açılması Elazığ kamuoyunun uzun yıllardır beklentileri arasında.

 

ELAZIĞ’DA HALK EKMEK FABRİKASI KURULMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR YAPTIK, AMA BELEDİYE NEDENSE BU İŞE UZAK KALDI

 

Elazığ Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Çak MHP gurubu olarak belediye meclis toplantılarında bu talepleri defalarca gündeme getirdiklerini belirterek şunları söyledi:

 

‘’2020 yılında Halk Ekmek Fabrikası kurulması noktasında Milliyetçi Hareket Partisi bir önerge verdi. Bu önergemiz gündeme alındı, görüşmeler yapıldı. Bugünkü şartlarda saatte 120 bin ekmek çıkarılacak bir halk ekmek fabrikası kurulması noktasında çalışmayı yaptık. Ama bu tarihe kadar herhangi bir sonuç alamadık Elazığ Belediyesi bu işe nedense biraz uzak kaldı. ‘’

 

DEVLETİN DAR GELİRLİ VATANDAŞ İÇİN SUNDUĞU BU İMKANI BELEDİYE MECLİSİNE SUNDUK.BİZE KARŞI BİR GARD ALDILAR

 

Türkiye’de 17 noktada satış mağazası bulunan Et Balık Kurumu ile de MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver’in görüştüğünü ifade eden Mehmet Çak, 18. Mağazanın Elazığ’da açılması için Et Balık Kurumu müdürü ile prensipte anlaşıldığını ancak belediyenin ve il özel idarenin yer tahsis etmemesi yüzünden bu çalışmanın da askıda kaldığını söyledi. Mehmet çak:

 

Elazığ’da Et Balık Kurumu satış mağazasının açılması yaklaşık bir buçuk iki yıllık bir meseleydi. En son sayın vekilimiz Semih Işıkver, vekil olduktan sonra tahminen 7. ya da 8. ay gibi Ankara’da Genel Müdürlük bazında bir görüşme yaptı. İl başkanımız da dâhil oldu bu görüşmeye. Et Balık Genel Müdürü Elazığ sevgisine istinaden ve Semih vekilimizin kendisiyle görüşmesinden sonra 18. satış ofisinin Elazığ’a verilmesi noktasında başkanımıza ve vekilimize söz verdi. Bu tarihten sonra biz hemen Elazığ Belediye Meclisi’nde bir sonraki ay bu konuyu gündeme getirdik.’’ Dedi.

 

ÖNERGE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDEN GELDİĞİ İÇİN Mİ BÖYLE YAPTILAR? 

 

Mehmet Çak sözlerine şöyle devam etti:

Et Balık Satış ofisinin kurulması için belli prosedürler lazım, protokol yapılması lazım. Ve Et Balık Kurumu Genel Müdürlüğü’nün bu satışı yapabilmesi için, il özel idareden veya belediyeden bir yer tahsil edilmesini kira karşılığında tahsis edilmesini istedik. Yani kira karşılığı bir yer istedik. Üstelik kurumun kendisi bu satış mağazası ve elemanların giderlerini da karşılayacaktı. Bu hem istihdam, hem de fakir fukaraya yardımcı olsun diye. 17 ilde de aynı tasarrufları var. Elazığ Belediyesi’ne biz mecliste gündem maddesi verdik. Ama gündem maddesine verdiğimiz zamandan beri bir gard aldılar yönetim. Yani Milliyetçi Hareket partisinden geldiği için mi diye,  böyle bir önerge geldi mi diye. Her ay belediye meclisinde ne yaptınız? Protokolü ne yaptınız? Diye sorduk.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com