Ana Sayfa EKONOMİ, Güncel, GÜNDEM 8 Ağustos 2022 968 Görüntüleme

ETSO Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi İçin Hazırladığı 5 Dosyayı TOBB’a İletti

Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü” için Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili, KURSDER Başkanı ve TOBB Eğitim Merkezi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Veli Aksu tarafından 5 ayrı dosya hazırlanarak TOBB’ye iletildi

10 Ağustos 2022 Çarşamba günü TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve 365 Oda-Borsa Başkanının katılımı ile TOBB’de gerçekleştirilecek olan “Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü” için Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili, KURSDER Başkanı ve TOBB Eğitim Merkezi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Veli Aksu tarafından 5 ayrı dosya hazırlanarak TOBB’ye iletildi

“DOSYAMIZDAKİ HER BİR BAŞLIK ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK DEĞERLİDİR”

Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB tarafından imzalanacak olan Mesleki Eğitim Merkezleri İşbirliği Protokolü öncesinde Elazığ TSO tarafından hazırlanan dosya hakkında bilgi veren Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili  Veli Aksu Mesleki Eğitim hususunun ülkemizin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Hem mesleki eğitim hem de genel anlamda eğitim sistemimiz için TOBB nezdinde bugüne kadar çok önemli girişimlerde ve taleplerde bulunduk. Son olarak 10 Ağustos tarihinde Sayın Bakanımız ve TOBB Genel Başkanımızın katılımı ile imzalanacak olan Mesleki Eğitim Merkezleri İşbirliği Protokolü öncesinde de Elazığ TSO olarak yine hem genel anlamda eğitim sistemi hem de mesleki eğitimle ilgili olması gerekenler hakkında görüşlerimizi oluşturduk. 5 ayrı başlık altında topladığımız raporumuzu Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Asilhan Arslan’ın oluru ve bilgileri dahilinde  TOBB’ye tören öncesinde takdim ettik. İnşallah hazırlamış olduğumuz raporumuz protokol maddeleri içerisinde yer alarak değerlendirilecektir” ifadelerinde bulundu.

Elazığ TSO Tarafından Hazırlanan Rapor Başlıkları

  1. Eğitim ve Öğretim Sistemimizin Reformist, günün ihtiyaçlarına cevap veren yenilikçi nitelikte yeniden yapılandırılması için “Yeni Eğitim modeli nasıl olmalı?”
  2. Meslekî Eğitimin yeniden yapılandırılması ve Mühendislik Fakültelerine Meslek Lisesi mezunlarının alınması hususu.
  3. Özel Okulların sonları ve çözüm önerileri ile Özel Rehabilitasyon eğitim okullarının sorunları ve çözüm önerileri.
  4. 5580 sayılı özel öğretim tip yönetmeliği gereği Özel Öğretim Kursları ve Muhtelif Kursların ihtiyaca cevap verememesi sonucunda illegal yapıların ortaya çıkması sorunu ve çözümü.
  5. Sosyal Devlet olma gereği olarak ücretsiz dağıtılan Yayın israfının önlenmesi konusu.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com