Ana Sayfa EKONOMİ, Güncel, GÜNDEM, ŞEHRE BAKIŞ, Uncategorized 13 Ocak 2023 968 Görüntüleme

2022 Yılında Elazığ Tarihinin En Büyük İhracatı Gerçekleşti

2022 Yılı Elazığ için tarihi bir rekorla kapandı. Elazığ ihracatı önceki yıl rekor kırarak 335 Milyon 893 bin Dolar ile gerçekleşmişti. 2022 Yılında ihracat 373 Milyon 667 bin Dolar olarak gerçekleşerek tarihinin en büyük ihracat rakamını yakaladı. Başkan Alan “Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu rekoru da geliştireceğiz” dedi.

Üretmekte kararlı duruşundan vazgeçmeyen Üyelerimizi kutluyoruz.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2022 ihracat rakamlarını değerlendirdi. Başkan Alan, “TİM’den edindiğimiz veriler ile birlikte Elazığ’ımızın tarihinin en büyük ihracat rakamına ulaştığını görüyoruz. Bütün dünyada yükselen enflasyona, krizlere rağmen üretip ihraç etmekten geri durmayan üyelerimizi yürekten tebrik ediyorum. Elazığ’ımızın potasiyelini göz önüne aldığımızda, hak ettiği noktadan hala çok uzakta olduğunu düşünüyor, projelerimizi bu düzlemde geliştiriyoruz. Elazığ Cumhuriyetimizin 100.Yılında, 2022 yılında kırdığı ihracat rekorunu geliştirecek.” İfadelerini kullandı.

6. Bölge Teşvikleri bu istatistiklerin gelişmesinde önemli rol oynuyor.

Başkan Alan, “TOBB Başkanımız Sn.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun şahsımıza, “6. Bölge Teşviklerinin Elazığ’a kazandırılması senin eserindir” sözleriyle bizleri onurlandırmıştı. Bugün ihracat rakamımız ile övünüyorsak bazı noktalara dikkat çekmemiz gerekiyor. O günden bu güne dikkatle incelenmesi gereken bir diğer veri ise artan istihdamımız ve fabrika sayısının artması. Bu kıymetli istatistiğin ihracatımıza olan katkıları yadsınamaz bir gerçek. Bizler Elazığ’ımıza hizmet etmekten şeref duyan insanlarız ve yeri geldiğinde bununla övünürüz. Elazığ’ımızın üretiminin, ticaret hacminin, ihracatının artması için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz, yapacağız da.” Dedi.

Dijital Dönüşüm hamlemiz ihracatımızı çok daha önemli noktalara taşıyacaktır.

Seçim döneminde belirttiğimiz gibi bir “Dijital Dönüşüm” hamlemizi başlatıyoruz. Bu dönüşümün etkileri kısa süre içerisinde kendisini gösterecektir. Bir çok kurum tarafından parçalı olarak denenen fakat yerelin etkin kullanımına inemeyen, tabana yayılamayan ihracatı geliştirme projelerinin bütünsel bir toplamının Elazığ özelinde gerçekleştirilmesi ile şehrimizin ihracat hacminin tek merkezli olarak toplanması ve üyelerimizin etkin olarak desteklenmesi sayesinde Elazığ TSO ihracatta çok daha etkin bir rol üstlenecektir. Özellikle ihracatın yerel esnaf nezdinde tabana yayılabilmesi adına Dijital dönüşümde ciddi girişimlerde bulunacağız. Böylelikle dijital dönüşüm sayesinde yerel esnafa da ihracatın tüm gereklerini ve Pazar şartlarını ve potansiyellerini sunacağımız için, sadece sürekli ihracat yapan firmalar ile sınırlı kalmayarak yerel esnafımıza da ihracat şansı oluşturulacaktır. Dijital hizmetimizin gelişmesiyle Elazığ’ı İhracatta sözü geçen bir şehir haline getireceğiz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com